Kurumsal

Değerli Meslektaşlarım,

6 Kasım 2009 tarihinde Ülkemizin Başkenti Ankara’da benimle birlikte benim gibi vatanımızın dört bir yanında sağlık personeli olarak çalışan yedi yürekli arkadaşımla birlikte Sağlık SÖZSEN ‘i kurmuş bulunmaktayız.

Sağlık bakanlığı bünyesinde 657, 4924, 4/B, 4/C , vekil ebe-hemşire statüsünde çalışan özlük hakları farklı,atama, eş durumu tayini,giyim yardımı, nöbet parası gibi sorunları olan sayısı 350 bini aşan sağlık ordusunun birleşmesi ve kendi geleceğiyle ilgili kararların kendi vermesi inancındayım.

Sözleşmelilerin ataması yapıldığı günden bu güne ne kamu kuruluşlarının ne de sivil toplum örgütlerinin bizim için göz boyamaktan başka hiçbir şey yapmadığı apaçık ortadadır. Hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmayan Tüm sağlık çalışanlarını ayrımsız kucaklayan Sağlık SÖZSEN burada doğmuştur.

Kurtuluş kendi ellerimizdedir. Haklarımız için mücadele etmeye kararlı olup,asla hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağımızı beyan ederim. En büyük hedefimiz aynı işi yapan sağlık personeline aynı maaş, aynı özlük ve aynı döner sermayeyi alabilmesini sağlamaktır.

Hastanelerin il özel idarelerine devrolmasına, sağlık personelinin tamda siyasetin içine çekilmesine karşı, sözleşmeli ve kadrolu meslektaşlarımızla birlikte omuz omuza yürüyecek ve Sağlık SÖZSEN olarak kararlı onurlu bir duruş sergileyeceğiz. Bizler denizden, deniz karartısından korkmuyor, denize ,denizlere doğru yelken açıyoruz. Bu takayla bu okyanus hiç geçilir mi diyenler olacaktır, ama bizler denizin ve gök yüzünün maviliğine, ve sizlerin yüreğine güveniyoruz.

Sizleri bizler için kurulan, Sağlık SÖZSEN sendikasının bir elçisi olarak selamlıyor ve bu koşullarda Türkiyenin en ücra köşelerinde büyük bir fedakarlıkla ve gayretle çalışıp çabaladığınız için hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Geleceğin için yürekliysen, haydi sende yüreğini kafesinden çıkarıp yüreklerimizin yanına at.

SAĞLIK SÖZ-SEN YÖNETİMİ

>> MİSYON

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanların mali, özlük ve sosyal haklarını korumak haklarını geliştirecek adımlar atmak , sendika olarak sağlık ve sosyal politikalara yön verecek faaliyetlerde bulunmak , Çalışanların adil ve müreffeh bir ülkede yaşamasına katkı sağlamak, haksızlığa uğramış ve yardım bekleyen dezavantajlı çalışan kesimlere yardım etmektir.

>> VİZYON

Türkiye’deki kamu görevlileri sendikaları içerisinde en fazla hak kollayan, Adalet peşinde koşan , Haksızlığa karşı duran olmak Bu enerji ile Üyelerinden de güç alarak sağlık ve sosyal politikalar konusunda temel belirleyici olmak.