Bu Ayrıma Son Verin: Sözleşmeli Sağlıkcılar İçin KADRO

Kurulduğumuzdan bugüne Sözleşmeli sağlıkcıların en büyük sesi destekcisi sendikamız Sağlık Söz Sen ile yıllardır kadro mücadelesi verdik geçmiş yıllarda kadro alınsa da bu mücadele bitmemiştir her zaman bu ayrımın karşısında olup kadro mücadelesinde seferber olduk bu ayrım bitene kadar da devam edeceğiz ve insalalh yine kazanacağız.

Sosyal platform da Facebook 657/4b sözleşmeli mağdur sağlıkcılar ismi ile birlik olup daha çok birlik daha gür ses olmaya gayretle her zaman devam edeceğiz tüm sözlelmeli sağlıkcıları ve tüm meslektaslarımızı kadro için birlikteliğe desteğe cağırıyoruz.

İktidar Partisince sözleşmeli öğretmenlerin (MEB) ve din görevlilerinin (Diyanet) zorunlu çalışma sürelerinin 4+2 yıldan 3+1’e indirilmesini de içeren bir kanun teklifin TBMM’ye sunulduğunu ifade edildiği üzere sadece öğretmen ve diyanet için uygulanacak bir iyileştirme kesinlikle adil ve eşit olmayacaktır.

Bu teklifle sözleşmeli sağlıkcılar sahipsiz ve dışlanmış kalması üzücüdür. Sadece öğretmen ve diyanet için uygulanacak bir iyileştirme kesinlikle adil olmayacağı aşikardır.

2013 yılındaki örneğinde yüce meclisce genişletilerek ayrım yapmadan Kanun teklifi genişletilerek bi an önce diğer kurumlardaki emsallerinden ayrılmadan Sözleşmeli sağlıkcılarımız da bu teklife dahil edilmeli en kısa zaman da eşit iş eşit hak için Memur Kadrolarına kavusturulmalıdır.

Tek çare kadrodur.

#SözleşmeliyeAyrımDeğilKadro

Sağlık Söz Sen Basın Yayın

Post a comment